Střelec, věž a pěšák..

25. května 2013 v 10:44 | Karen |  ♂Pisálek♂
"Je to všechno tak jednotvárné." poklepal cigaretou na popelník, aby mohl nechat spadnout přebytek popela. "Ach, ano.." žena tvářící se vždy vážně se naklonila ve fialovém kostýmku přes okraj pohovky s cílem podívat se z oken. "Nenazvala bych však nudné.." prohodí stejně suše jak ta věta zněla, v nebarevném městě plných sucharů. "Ale, snad by jste se nenudili." další pověstný zazobanec se přihlásí ke slovu a přitom jeho škvýrky naplní mdlé světlo. "To nikdo netvrdí, Harrisonne" odvětila zas cigareta "jen obdivujeme vaše impérium." "Jistě, nic jiného." přidá se kostýmek. "Tak mé impérium? Dovolím si vám připomenout i vaše zásluhy, na této.. hmm... věci," na to se Harrison zvedl z křesla, "následujte mne, prosím." prošel uličku stolků na malé pohoštění k velkým kovovým dvěřím, nijak nezapadající do interiéru místnosti. Žena sice nazvedla nesmírně vysoko obočí, ale bez řečí se zvedla. Pravidlo potvrzelovalo vyjímku, i tedy ovavlný obyvatel, stále s cigaretkou u úst se jal pokračovat za duem obchodníků. Nešli dlouho, jak bylo očekáváno, však místo kam je muž vedl, bylo překvapením nemalým.
"Proč jste nás sem zavedl? Na to jsme se mohly podívat i z oken." "Myslel jsem že tam byla nuda." uchechtl se Harrison. "Hmm." na to zas poslední společník, který je teprve dohonil.
Stáli na širém prostranství, kdysi by se tomu dalo říkat náměstí, kde se váleli umrlci, těla zubožená prachem, který na nich stačil usednout. "Tak tohle, pane, madam, jste napáchali vy. Kam až vás chamtivost zavedla, kam až byla schopna vaše moct zajít? A vy to označujete za mou práci? Pch, ale no tak, já byl jen činným pomocníčkem, k této věci, však hlavními činiteli jste byli přec vy. Snad mi tu nechcete tvrdit, že jste zapomněli na armády roubníku, kterou jste seslaly z nejasných důvodů?" "Ale.." "Nepřerušujte muže, Ingrid, je to neslušné." "I my k tomu máme co říct." zastal se své kolegyně druhý muž "Och, vážně? Nehrajte to na mě. Vím proč jsem přežil, naivku ze mě neuděláte! Jsem důležitý, pro vás, pro vaše přežití." při těch slovech se mu zablesklo podivně v očích. "Přivítejte mé nové mazlíčky..." zamával někam do dály, poodstoupil a nechal se zaplavit zvuky řetězů roubníků...
 

2 lidé ohodnotili tento článek.

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama