○Vyznání pruhovaného zvířete○

14. července 2013 v 15:00 | Karen |  ◘Divý psi mé duše◘
Volné pokračování vyznání kultu nevinných slovních obratů- Vyznání růží

Pro tebe, má milá Lady (už ani nevím, jak jsem k tomu přišla) od tvého genlemana

Lidé s oblibou říkají, že láska je to, za co stojí zemřít. Pokud bych se měla podle této věty řídit, nejspíš bych žila milióny let, nebo umřela na neštovice. Kdybych měla však tu smělost, předělat znamý výrok, zněl by asi takto: S oblibou tvrdím, že přátelství je to, za co stojí zemřít. Zemřela bych tedy za Sněhurku, bydlící s jedním trpaslíkem a dvěma obry, v bílém paneláku, dva metry ode mě.
Tu bledou dívku s tmavými dlouhými vlasy (sorry, Disneyovská Sněhurko, odteď si je necháš narůst), která se od mého ranného děctví zapojuje aktivně do mého osudu, bych chtěla připomenout jako nejen mou kamarádku, ale i sestru, společnici, vrbu (promiň, za to označení, vím, že to slovo jsi používala několikrát- vždycky se ti zlověstně zablesklo v očích- když jsi si psala s muži, které se mi už teď protiví), podporu a za smysl mého společenského života (kdybys tu nebyla, moje pruhy na hřbetě, už by ztratili barvu). Faktem ovšem je, že nás k závidění hodný vztah, plný tolerance a důvěry (ano, je to opravdu jako bychom byly manželé), byl také plný karambolů a to hlavně v době "Terez a nejmenované osoby" (jen ty znáš její jméno ;)). Byli to krátké hádky, které vždycky vyústili v dlouhé hodiny nepokojů. Já měla srdce jako na trnech a říkala jsem si, že už teď asi vím, jak se cítíil Ježíš. Ale po všech ztrastech jsme překonaly i tu naši největší krizi a začali se znovu smát. Po každém usmíření se náš vztah prohruboval a já si říkala, že pokud bys byla klukem jsem na místě tvá. Od té doby se hádky v mém slovníku přeškrtli a nahradil je pojem: výměna názorů. Od té doby jsem si byla na jedno sto procent jistá, že je vlastně jedno, kolikrát se pohádáme nebo neschodneme, ale to kolikrát se usmíříme. Ale, dost depresivních témat, Jen jsem tím chtěla říct, že krizi v manželství jsou jen lehkým čajíčkem oproti hádce dvou sester. Vážím si tvých názorů a nikdy bych si byla nemyslela, že jsou hloupé nebo dětisnké a nikdy nebudu. Vždycky jsi byla chytrá a dospělejší, než všichni ostatní i když se to možná na první pohled nezdálo. Hlavně když po náměstí za "neidentických zvuků" prošli dvě dívky s klučičím jménem na rtech: "Patch" (Ano, je to nezapomenutelné- stejně tak jako další, námi danné přezdívky- Např. Po hřišti chodí Willi Fog, či naše oblíbená mužská pětice vlastně šestice- je toho za náš život opravdu hodně).
Ano, mám kamarádku, které smím říkat sestro. Mám sestru, které svěřím svůj život. Mám život, který řídíš ty! Mám tebe jako záruku dlouhověkosti. Mám dlouhověkost, protože máme společný život. Mám společný život se zastánkyní The Beatles, ke které mám vybudovanou pevnost citů. Mám pevnost citů, kteréch bych svěřila jen jednomu člověku. Ten jeden člověk je má jediná zebra v ohradě plné buvolů.
Ohraná věta, ale pravdivá, jako to, že jsi si namočila želatinové rybičky do jogurtu a jako to, že mám na parapetu věčný plamen v zelené svíčce (dobře už strašně smrděl a já ho byla nucena vyhodit, ale měla jsem ho): Mé pocity nejdou tak dobře vyjádřit slovy, a když teď zním jako neonka, kdyby byli hmatatelné, vykouzlila bych ti z nich klobouček a palác z odtučněných koblih a čokoládových bonbónků. Také bych založila organizaci pro "T" lidi a pomstila se té dívce, kterou jsi tak hezky vylepšila v malování a nechala ji mi na ploše ;)) (stále tam je ;)) Dále bych udělala film o tvých oblíbených tématech a sestavila opravdového Gideona nebo by stačil "M"? Také bych tě zbavila ošklivé konstrukce v tvém pokoji od Santa Clause a ryby (nebo jakže jim to vlastně říkáš). Zkráceně udělala bych pro tebe všechno a udělám to, co je v mích silách.
Bez tebe bych teď už nejspíš měnila školu, ale dala jsi mi naději, kterou mi nikdo jiný nemohl dát. Bojovala jsi za mě a byla jsi můj nejlepší voják, kterého jsem mohla mít. Dále jsi mi vždy bezmezně věřila a byla na mé straně za každých okolností. Byla jsi schopna zahodit všechno jen pro mě, jen pro jednu ubožačku z protějšího vchodu. Byla, jsi a doufám, že i nadále budeš mou skrytou zbraní a nevyhasíjící oporou. Dále budeme stále rozšiřovat naší tajnou řeč o další slova, kterým rozumíme jen my. Snad si i budeme nadále dělat ze světa a lidí "dobrý den".
Nikdy nezapomenu na větu, kterou jsi mi řekla nedávno: "zůstaň stejná!" a tak já slavnostně přísahám, že se nezměním, ani kdyby mě k tomu všichni nutili. Prorože zůstávám věrná, jako jeden z trpaslíků své Sněhurce.
Děkuji ti, za všechno, co jsi kdy pro mě udělala, děkuji, že když mě zasáhl vítr drželas mě a pustila teprve tehdy, když vysvitlo slunce. Viděli jsme se navzájem smát, brečet,krvácet, vztekat se. Nikdy nezpomenu na tvé "fňukání" (i když možná říkám pravý opak: miluju ho a zároveň mě činí nešťastnou, protože když jsi nešťastná ty jsem i já.) Proto miluji když se začneš smát. Vlastně tě celou miluju a svět mi nemohl nadělit nic lepšího než když jsme se poprvé spolu točili na kolotoči a tak jsme se poznali. Ten kolotoč už nestojí, ale v mém srdci se točí dál.
A teď něco z faktů:
  1. Naše poslední výměna názorů byla: 15.9.2012 (trvala ani né jeden den)
  2. Poznali jsme se když mi byli 4 roky a tobě 5 let
  3. Chodili jsme do společné školky. Já do Berušek a ty do Bublinek
  4. Naše nejdelší doba, kdy jsme se neviděli byli tři měsíce. (Tak dlouho jsi byla v Košumberku)
  5. Naše nejdelší hádka trvala- ehm, teď se přiznám, že si nejsem jistá- týden?
  6. Naposledy jsme se viděli včera (13.7. 2013)
  7. Obě milujeme zimu a máme po sobě jdoucí znamení. (Vodnář a ryba (já))
  8. Máme spolu tři vytisknuté fotky a pak jeden celý "fotkový" film.
  9. Známe se přesně 10 let
  10. Náš vztah nám závidí přes 10 miliónů teenagerů
Není toho zdaleka tolik, kolik si o tobě myslím a tolik, kolik bys zasluhovala říct.Promiň, ale nějak si myslím, že mé tlachání dokážeš ocenit i tak.
Miluju tě jako sestra setru a nikdo a nic mě od tebe neodělí.
Promiň, ale tenhle se mi líbí prostě nejvíc ;))
Tak a teď jsem vám úzce představila moji zebru. ;))
Always and forever with you
 

1 člověk ohodnotil tento článek.

Komentáře

1 Únorová Únorová | 14. července 2013 v 15:16 | Reagovat

Má předrahá zebro Arielko,
vážím si všeho, včetně tvé upřímnosti a DUŠE, která nás tak dlouho k sobě pojí. A já vím, že nás nikdo nikdy nerozpojí. Miluju tě, sestřičko! Děkuji

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama