Sociální prostituce

21. února 2014 v 21:02 | Karen |  ◘Divý psi mé duše◘
"Nesuď knihu podle obalu." tvrdí se, ale kdo se v téhle době touhle větou řídí, mi uniká. Jde jen o vzhled nebo i odlišné názory a jiný postoj vůči autoritám? Mám pocit, že jde o všechno. Lidé snažící se tak urputně odlišit od mainstreamu a předhodit tak ostatním svou originalitu se stávají nemožnými, jelikož všechny pohnutky se stávají veřejné. Někdy je prostě jednoduší přidat se k lidem s podobným názorem, než sám prosazovat svůj vlastní. Všechno se točí pořád dokola, jako nějaká nekonečná pouťová atrakce. Říká se, že každý jsme jiný, tak proč se uzemňovat a omezovat se pod ostatními? Protože nejsme jako oni? Ale bože, o to tu přece jde. Dneska jsou vás schopni odsoudit úplně za všechno: za oblečení, názory, postoje, příslušnost k jinému etnikum. Vlastně vás sežerou za živa, jenom proto, že nezapadáte do jejich perfektní komunity. Ty lidé v těch komunitách nejsou stejní, jen ti slabší jsou ušlapáni sebevědomějšími jedinci, protože se bojí být odlišní. Ironie. Vyberete si být členem stáda, nebo prostě vystrčíte růžky s křikem a vyrazíte proti proudu? Pokud to uděláte, musím vás varovat:
Prvními příznaky pocitu, že jste odsouzeni od většiny, jsou:
· Nemilosrdné pohledy, tak zvané jako pohledy, co zabíjí. Sjedou vás od hlavy až k patě, nebo jen civí s ústy dokořán?
· Výsměch, dvě odvětví: veřejný, nebo soukromí. Veřejný považujeme za projev zábavy větší skupinky na váš účet naprosto otevřeně. Soukromé považujeme za projev tichých pomluv mezi lidmi ve skupině.
· Ztrapnění- též dvě odvětví. První: shodit vás za každou cenu, druhé: při dokonalé příležitosti.
· Distancování. Sledované subjekty s vámi nikdy nepromluví z holého zájmu vás doopravdy poznat, ale jen pokud něco potřebují, či hledají informace pro uskutečnění bodu předchozího.
· Vyčtení vašich chyb před ostatními se projevuje jako halekání více, či jedním člověkem ze skupiny za účelem vás ještě více potopit, tím, že vám předhodí jak podle nich strašný, odporný a naprosto nepřipravený jste.
· fyzické násilí - nejhorší případy
Můžu vás odsoudit za:
· vlastnosti
· schopnosti
· charakter
· osobnost
· vystupování
· nadání
· vyznání
· fyzické proporce
· společenské postavení
· sny, touhy, představy
· image
· etnikum
· hendikep
· původ
· celkově za vaši existenci
Samozřejmě, lidé se na vás najdou vždycky něco, když budou chtít.
Touha po odsuzování vychází z:
· z čiré nudy dnešní mládeže. Je tak znuděná, že životy ostatních lidí jí přijdou mnohem zajímavější než život jejich vlastní.
· léčení svých vlastních komplexů
· se zavděčením
· situace, kdy jedince, který nechce být odsuzován, odsazuje na žádost ostatních toho druhého ze strachu, že by se mu mohlo stát to samé.
· zášť, závist, nenávist
Pokud se ocitnete v této situaci (jakože ocitnete), můžete dělat:
· ignorantství se doporučuje pro jedince klidné povahy
· útok se doporučuje pro jedince sebevědomé, odolné a odvážné.
· podvolení se doporučuje pro jedince, kteří toho mají tak plné zuby, že jsou schopni podlomit své priority a důstojnost.
Bohužel, však tento problém si vás vždycky najde.

Já už jen můžu popřát hodně štěstí a doporučit žít životem stáda.
 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama